Mottagare idrottsledarstipendier 2016

Kommun Förnamn Efternamn Förening
Bjuv Kenneth Persson Ekeby Brottarklubb
Bjuv Jörgen Sonesson Söderåsens Golfklubb
Bromölla Anders Malmquist Bromöllaortens simsällskap
Burlöv Karem Tambo Bugeikan Karate IF
Burlöv Kent Jerlström Åkarps sportskyttar
Båstad Ella Baltzarsson Båstads GIF
Båstad Ulrika Ingemarsson Västra Karups IF
Båstad Mats-Ola Borglund Båstads GIF
Eslöv Pia Löhr Eslövs Gymnastikkrets
Eslöv Kathlynn Holm Eslövs IK
Eslöv Sofia Lindblad Hästhagens RF
Eslöv Emma Olsson Löberöds Skytteförening
Eslöv Urban Persson Eslövs Badmintonclub
Eslöv Jörgen Skarlund Eslövs Bollklubb
Eslöv Bengt-Rune Nilsson Löberöds IF
Eslöv Magnus Holmqvist Trollenäs IF
Eslöv marco Möhle Eslövs AI Friidrott
Eslöv Kenneth Nilsson Eslövs Handbollsförening
Helsingborg Ella Magnusson Helsingborgs Badmintonklubb
Helsingborg Cajsa Sjögren Haddemo Helsingborgs Wrestling Team
Helsingborg Sofia Wetterberg Helsingborgs Turnförening
Helsingborg Joakim Bergman Helsingborg Jaguars AFC
Helsingborg Jonas Ringnér Kaisho Kampsport Klubb
Helsingborg Roger Persson Helsingborgs Boxningsklubb
Helsingborg Anders Selin Fortuna FF
Helsingborg Mårten Waldman Wesurf Hittarp vindsurfingklubb
Helsingborg Marc Whilborg Hak Greppet IH
Hässleholm Mona Troedsson Vittsjö GIK Friidrottssektionen
Hässleholm Lisbeth Larsson Bjärnums Handbollsklubb
Hässleholm Anna Ask HIF Klinten
Hässleholm Nicklas Olsson Brottarklubben BK Trim
Hässleholm Hans Franzén Vinslövs IF
Hässleholm Malcon Forsell Vittsjö GIK
Hässleholm Johan Stensmar Hässleholmsfrisbeeförening
Höganäs Julia Lopez HöganäsGymnastikförening
Höganäs Donaldas Bartkus Föreningen Höganäs Basket
Höganäs Lars Erik Persson Väsby Fotbollsklubb
Höganäs Kaj Lundberg Höganäs Simsällskap, HSS
Hörby Anna Bjärby Frosta OK
Hörby Bengt Dexe BS Olymp
Hörby Barney Tenghamn Hörby FF
Hörby Peter Persson Södra Rörums bygdeförening
Hörby Peter Nilsson Önneköps IF
Hörby Johannes Rosvall IK LÅgan
Hörby Bengt Åvik Frosta innebandyförening
Hörby Anders Jonsson Hörby Karateklubb
Hörby Jonas Gunnarsson Hörby Motocrossklubb
Hörby Magnus Johansson Hörby-Höör Tennisklubb
Höör Linda Linderoth Norra Rörums GF
Höör Lottie Pedersen Höörs Handbololsklubb H 65
Höör Åsa Stråhle Frosta Innebandyförening
Höör Jesper Carlsson Team Frosta
Höör Raimo Ojala Höörs Brottarklubb
Höör Johan Malmström Tjörnarps Boll och Idrottförening
Höör Dan Jönsson Höörs IS
Höör Morgan Sivius Frosta Hockey
Höör Ingmar Ekelöv Ringsjö OK
Höör Fredrik Persson Höörs simsällskap
Klippan Henrik Svensson Färingtofta Idrottsklubb
Klippan Johan Ekenberg Klippans Gymnastikkrets
Kristianstad Susanne Johansson KFUM Kristianstad Basketförening
Kristianstad Faridulla Khawri Kristianstad Cricket Club
Kristianstad Malin Allsten Kristianstad Starlight Cheer
Kristianstad Malin Mesanovic ÅHUS HANDBOLL
Kristianstad Roger Andersson Kristianstad bågskytteklubb
Kristianstad Per (Pelle) Larsson Näsby Handboll
Kristianstad Christian Pröjtz Vångbergets Slalomklubb
Kristianstad Håkan Rydberg Åhus Tennisklubb
Kävlinge Sara Almén Kävlinge/Furulunds BK
Kävlinge Linda Pihl Harrie FF
Kävlinge Matilda Dahlqvist Kävlinge Gymnastikförening
Kävlinge Annika Olsson Kävlinge HK
Kävlinge Marie Ålund Hofterups Innebandyförening
Kävlinge Christin Ljungdahl Dösjöbro IF
Kävlinge Martin Skyllberg BTK Kävlinge
Kävlinge Andreas Strid Furulunds IK
Kävlinge Håkan Olander Lödde Kanotklubb
Landskrona Isabelle Persson BTK Scania
Landskrona Kamilla Tiitus Landskrona Ridklubb
Landskrona Patrik Nyberg Häljarps IF
Landskrona Amir Jakirlic Landskrona BoIS
Landskrona Martin Persson GF Idrott Judoklubb
Lomma Helena Eneroth Basketklubben LOBAS
Lomma Lotta Millbourn Örestads GK
Lomma Clara Boström Companiet Show Sport Klubb
Lomma Ulf Persson GIF Nike
Lund Frida Falkvall Teknologkårens IF
Lund Marie "Misan" Herner Hällström Lunds Aikidoklubb
Lund Linda Wångmar Lindhagen Torna Hällestads IF
Lund Evelina Dencker Dalbt Gymnastikförening
Lund Annika Berntsson KFUM Lundagård
Lund Cornelia Vestberg IBK Lund
Lund Sara Lilienberg Lunds Karateklubb
Lund Katarina Lindh Flyinge RF
Lund Rebecca Odh stävie ryttarförening
Lund Oskar Pettersson Veberöds Badmintonförening
Lund Andreas Mårtensson Hardeberga Bollklubb
Lund David Sjöström Södra Sandby IF
Lund Daniel Hansson IBK Genarp
Lund Ross Watson LUGI Rugby Klubb
Lund Mikael Hegardt Lunds Volleybollklubb
Malmö Emma Svensson Limhamn Griffins Sport Klubb
Malmö Natalija Cincarevic´ Winning Boxing Club
Malmö Josefin Ekström IK Sparta
Malmö Gunilla Håkansson IFK Malmö handboll
Malmö Susan Ljung Limhamn hockey
Malmö Anna Andersson Motorklubben Tändstiftet
Malmö Mervana Jugicic-Salkic Fair Play Tennisklubb
Malmö Bengt Isberg Malmö Bangolfklubb
Malmö Khaled El-eina Malmö tigers
Malmö Robert Sundel Frontier MMA Academy
Malmö Johan Åhman Kvarnby IK
Malmö Martin Nebrelius LB07
Malmö Adi Sahdomerovic Malmö City FC
Malmö Jonathan Bartling FC Rosengård
Malmö Björn Ljungberg Malmö Kanot Klubb
Malmö Martin Andersson Vide Priv skolidrottsförening
Osby Susanne Nordh IFK Osby
Osby Magnus Henriksson IBK Osby
Perstorp Björn Åberg Perstorps Budoklubb
Simrishamn Malin Jönsson Österlens badmintonklubb
Simrishamn Jessica Nilsson Gärsnäs AIS
Simrishamn Alexandra Rudén Ragnarsson Friskis och Svettis Simrishamn
Simrishamn Andrea Halmo Korpen Simrishamn MIF
Simrishamn Caroline Nilsson Österlen SKF
Simrishamn Peter Johansson Österlens BTK
Simrishamn Erling Silverberg Österlen Fotboll förening
Simrishamn Andreas Areskoug FC Cimrishamn
Simrishamn Christer Rosén Simrishamns karateklubb
Sjöbo Kicki Lovén Vollsjö Danssportklubb
Sjöbo Sofie Svensson Blentarps BK
Sjöbo Malin Spoelstra Sjöbo IF
Sjöbo Anette Borgström FK Athlet
Sjöbo Ann-Marie Ekstrand Sjöbo Golfklubb
Sjöbo Maria Andersson Hk Björnen
Sjöbo Matilda Lindgren Sjöbo Ungdomsskyttegille
Sjöbo Bo Persson BK Pan
Sjöbo Rikard Rasmusson Vanstad IF
Sjöbo Mikail Ayvas GK Stjärnan
Skurup Sami Sellam Skurups Kick & Boxningsklubb
Skurup Mattias Svensson Rydsgårds AIF
Staffanstorp Frej Westelius S:t Staffan Saviours AFC
Staffanstorp Melinda Nilsson Perform Aerobic Gymnastic Club
Staffanstorp Daniella Wennerström Staffanstorp CK
Staffanstorp Pia Forés Sk Triton
Staffanstorp Tobias Carlsson Staffanstorp Badmintonklubb
Staffanstorp Sam Bornstrup Nevis GF
Staffanstorp Fanny Malmborg Staffanstorp JK
Staffanstorp Daniel Rosenkvist Staffanstorps taekwondo förening
Svalöv Malin Bengtsson Röstångagymnasterna
Svalöv Jessica Maihofer Svalövs Gymnastikförening
Svalöv Vibeke Svedenborn TK Fys
Svalöv Annie Lennartsson Rävetofta OK
Svalöv Anders Nilsson Kågeröds BTK
Svalöv Sven Olsson Kågeröds boif
Svalöv Marko Karjalainen Röstånga IS
Svalöv Jerry Nilsson Röstångagymnasterna
Svedala Sara Bergman Klågerupskolans IF
Svedala Ebba Hardenstedt Ståhl Svedala GIF
Svedala Marie Andreasson Svedala Tennisklubb
Tomelilla Anna Lindegren Tomelilla AIS
Tomelilla Cornelia Magnusson Lunnarps Bollklubb
Tomelilla Linda Svensson Tomelilla IF
Tomelilla Nina Hemgard Tomelilla Gymnastik Klubb
Tomelilla Anna Krondahl Andrarum-Brösarps skytteförening
Tomelilla Linda Leufstedt Spjutstorps IF
Tomelilla Roger Nilsson Tomelilla AIS
Tomelilla Anton Persson Tomelilla IF Handboll
Trelleborg Ellinor Åkerman Trelleborgs konståkningsklubb
Trelleborg Sebastian Green BK Starke
Trelleborg Marcel Bergstrand Palmstaden
Trelleborg Paul Malmgren Trelleborg Judo
Vellinge Elin Söderlund Kämpinge Gymnastikförening
Vellinge Malin Persson Gårdarike IBK
Vellinge Leif Wessel Skanörs Båtklubb
Ystad Pia Hermansson IK Pandora Fotbollsförening
Ystad Helena Severin YIF FF
Ystad Jonna Arvidsson Ystad Simsällskap
Ystad Helén Lennartsson Löderups skyttekår
Ystad Viktoria Luise Dewar Ystads Tennisklubb
Ystad Filip odenmar Ystad Rockets amerikanska fotboll
Ystad David Lembke Marsvinsholms IF
Ystad Patrik Ahrlin Ystad Golfklubb
Ystad Dexter McGowan GK Splitt
Ystad Ulf Mårtensson Ystads IF Handbollsförening
Åstorp Linn Mårtensson Söderåsens Dansklubb Blåa Skor
Åstorp Melinda Ek Åstorps Handbollsförening
Åstorp Dennis Persson Björnekulla brottarklubb
Ängelholm Sandra Andersson BK FH Engelholm
Ängelholm Sara Attermalm GK Engelholmsgymnasterna
Ängelholm Lukas Lindberg Engelholms bmx klubb
Ängelholm Robin Olovsson GK Engelholmsgymnasterna
Ängelholm Börje Jönsson Ausås Strövelstorps Skytteförening
Ängelholm Fredrik Ahlin Munka Ljungby IBK
Ängelholm Magnus Palmqvist Bushido Karate
Ängelholm Gustav Aurell Föreningen Bjärebygdens Hästcenter
Örkelljunga Henning Petersen SMK Örkelljunga
Örkelljunga Zacharias Fransson Örkelljunga Volleybollklubb
Östra Göinge Niclas Bengtsson Broby IF
Östra Göinge Fredrik Malmberg Allsten Göinge Handbollsklubb
     
Kommun Förnamn Efternamn Förening
Bjuv Kenneth Persson Ekeby Brottarklubb
Bjuv Jörgen Sonesson Söderåsens Golfklubb
Bromölla Anders Malmquist Bromöllaortens simsällskap
Burlöv Karem Tambo Bugeikan Karate IF
Burlöv Kent Jerlström Åkarps sportskyttar
Båstad Ella Baltzarsson Båstads GIF
Båstad Ulrika Ingemarsson Västra Karups IF
Båstad Mats-Ola Borglund Båstads GIF
Eslöv Pia Löhr Eslövs Gymnastikkrets
Eslöv Kathlynn Holm Eslövs IK
Eslöv Sofia Lindblad Hästhagens RF
Eslöv Emma Olsson Löberöds Skytteförening
Eslöv Urban Persson Eslövs Badmintonclub
Eslöv Jörgen Skarlund Eslövs Bollklubb
Eslöv Bengt-Rune Nilsson Löberöds IF
Eslöv Magnus Holmqvist Trollenäs IF
Eslöv marco Möhle Eslövs AI Friidrott
Eslöv Kenneth Nilsson Eslövs Handbollsförening
Helsingborg Ella Magnusson Helsingborgs Badmintonklubb
Helsingborg Cajsa Sjögren Haddemo Helsingborgs Wrestling Team
Helsingborg Sofia Wetterberg Helsingborgs Turnförening
Helsingborg Joakim Bergman Helsingborg Jaguars AFC
Helsingborg Jonas Ringnér Kaisho Kampsport Klubb
Helsingborg Roger Persson Helsingborgs Boxningsklubb
Helsingborg Anders Selin Fortuna FF
Helsingborg Mårten Waldman Wesurf Hittarp vindsurfingklubb
Helsingborg Marc Whilborg Hak Greppet IH
Hässleholm Mona Troedsson Vittsjö GIK Friidrottssektionen
Hässleholm Lisbeth Larsson Bjärnums Handbollsklubb
Hässleholm Anna Ask HIF Klinten
Hässleholm Nicklas Olsson Brottarklubben BK Trim
Hässleholm Hans Franzén Vinslövs IF
Hässleholm Malcon Forsell Vittsjö GIK
Hässleholm Johan Stensmar Hässleholmsfrisbeeförening
Höganäs Julia Lopez HöganäsGymnastikförening
Höganäs Donaldas Bartkus Föreningen Höganäs Basket
Höganäs Lars Erik Persson Väsby Fotbollsklubb
Höganäs Kaj Lundberg Höganäs Simsällskap, HSS
Hörby Anna Bjärby Frosta OK
Hörby Bengt Dexe BS Olymp
Hörby Barney Tenghamn Hörby FF
Hörby Peter Persson Södra Rörums bygdeförening
Hörby Peter Nilsson Önneköps IF
Hörby Johannes Rosvall IK LÅgan
Hörby Bengt Åvik Frosta innebandyförening
Hörby Anders Jonsson Hörby Karateklubb
Hörby Jonas Gunnarsson Hörby Motocrossklubb
Hörby Magnus Johansson Hörby-Höör Tennisklubb
Höör Linda Linderoth Norra Rörums GF
Höör Lottie Pedersen Höörs Handbololsklubb H 65
Höör Åsa Stråhle Frosta Innebandyförening
Höör Jesper Carlsson Team Frosta
Höör Raimo Ojala Höörs Brottarklubb
Höör Johan Malmström Tjörnarps Boll och Idrottförening
Höör Dan Jönsson Höörs IS
Höör Morgan Sivius Frosta Hockey
Höör Ingmar Ekelöv Ringsjö OK
Höör Fredrik Persson Höörs simsällskap
Klippan Henrik Svensson Färingtofta Idrottsklubb
Klippan Johan Ekenberg Klippans Gymnastikkrets
Kristianstad Susanne Johansson KFUM Kristianstad Basketförening
Kristianstad Faridulla Khawri Kristianstad Cricket Club
Kristianstad Malin Allsten Kristianstad Starlight Cheer
Kristianstad Malin Mesanovic ÅHUS HANDBOLL
Kristianstad Roger Andersson Kristianstad bågskytteklubb
Kristianstad Per (Pelle) Larsson Näsby Handboll
Kristianstad Christian Pröjtz Vångbergets Slalomklubb
Kristianstad Håkan Rydberg Åhus Tennisklubb
Kävlinge Sara Almén Kävlinge/Furulunds BK
Kävlinge Linda Pihl Harrie FF
Kävlinge Matilda Dahlqvist Kävlinge Gymnastikförening
Kävlinge Annika Olsson Kävlinge HK
Kävlinge Marie Ålund Hofterups Innebandyförening
Kävlinge Christin Ljungdahl Dösjöbro IF
Kävlinge Martin Skyllberg BTK Kävlinge
Kävlinge Andreas Strid Furulunds IK
Kävlinge Håkan Olander Lödde Kanotklubb
Landskrona Isabelle Persson BTK Scania
Landskrona Kamilla Tiitus Landskrona Ridklubb
Landskrona Patrik Nyberg Häljarps IF
Landskrona Amir Jakirlic Landskrona BoIS
Landskrona Martin Persson GF Idrott Judoklubb
Lomma Helena Eneroth Basketklubben LOBAS
Lomma Lotta Millbourn Örestads GK
Lomma Clara Boström Companiet Show Sport Klubb
Lomma Ulf Persson GIF Nike
Lund Frida Falkvall Teknologkårens IF
Lund Marie "Misan" Herner Hällström Lunds Aikidoklubb
Lund Linda Wångmar Lindhagen Torna Hällestads IF
Lund Evelina Dencker Dalbt Gymnastikförening
Lund Annika Berntsson KFUM Lundagård
Lund Cornelia Vestberg IBK Lund
Lund Sara Lilienberg Lunds Karateklubb
Lund Katarina Lindh Flyinge RF
Lund Rebecca Odh stävie ryttarförening
Lund Oskar Pettersson Veberöds Badmintonförening
Lund Andreas Mårtensson Hardeberga Bollklubb
Lund David Sjöström Södra Sandby IF
Lund Daniel Hansson IBK Genarp
Lund Ross Watson LUGI Rugby Klubb
Lund Mikael Hegardt Lunds Volleybollklubb
Malmö Emma Svensson Limhamn Griffins Sport Klubb
Malmö Natalija Cincarevic´ Winning Boxing Club
Malmö Josefin Ekström IK Sparta
Malmö Gunilla Håkansson IFK Malmö handboll
Malmö Susan Ljung Limhamn hockey
Malmö Anna Andersson Motorklubben Tändstiftet
Malmö Mervana Jugicic-Salkic Fair Play Tennisklubb
Malmö Bengt Isberg Malmö Bangolfklubb
Malmö Khaled El-eina Malmö tigers
Malmö Robert Sundel Frontier MMA Academy
Malmö Johan Åhman Kvarnby IK
Malmö Martin Nebrelius LB07
Malmö Adi Sahdomerovic Malmö City FC
Malmö Jonathan Bartling FC Rosengård
Malmö Björn Ljungberg Malmö Kanot Klubb
Malmö Martin Andersson Vide Priv skolidrottsförening
Osby Susanne Nordh IFK Osby
Osby Magnus Henriksson IBK Osby
Perstorp Björn Åberg Perstorps Budoklubb
Simrishamn Malin Jönsson Österlens badmintonklubb
Simrishamn Jessica Nilsson Gärsnäs AIS
Simrishamn Alexandra Rudén Ragnarsson Friskis och Svettis Simrishamn
Simrishamn Andrea Halmo Korpen Simrishamn MIF
Simrishamn Caroline Nilsson Österlen SKF
Simrishamn Peter Johansson Österlens BTK
Simrishamn Erling Silverberg Österlen Fotboll förening
Simrishamn Andreas Areskoug FC Cimrishamn
Simrishamn Christer Rosén Simrishamns karateklubb
Sjöbo Kicki Lovén Vollsjö Danssportklubb
Sjöbo Sofie Svensson Blentarps BK
Sjöbo Malin Spoelstra Sjöbo IF
Sjöbo Anette Borgström FK Athlet
Sjöbo Ann-Marie Ekstrand Sjöbo Golfklubb
Sjöbo Maria Andersson Hk Björnen
Sjöbo Matilda Lindgren Sjöbo Ungdomsskyttegille
Sjöbo Bo Persson BK Pan
Sjöbo Rikard Rasmusson Vanstad IF
Sjöbo Mikail Ayvas GK Stjärnan
Skurup Sami Sellam Skurups Kick & Boxningsklubb
Skurup Mattias Svensson Rydsgårds AIF
Staffanstorp Ida Frej Westelius S:t Staffan Saviours AFC
Staffanstorp Melinda Nilsson Perform Aerobic Gymnastic Club
Staffanstorp Daniella Wennerström Staffanstorp CK
Staffanstorp Pia Forés Sk Triton
Staffanstorp Tobias Carlsson Staffanstorp Badmintonklubb
Staffanstorp Sam Bornstrup Nevis GF
Staffanstorp Fanny Malmborg Staffanstorp JK
Staffanstorp Daniel Rosenkvist Staffanstorps taekwondo förening
Svalöv Malin Bengtsson Röstångagymnasterna
Svalöv Jessica Maihofer Svalövs Gymnastikförening
Svalöv Vibeke Svedenborn TK Fys
Svalöv Annie Lennartsson Rävetofta OK
Svalöv Anders Nilsson Kågeröds BTK
Svalöv Sven Olsson Kågeröds boif
Svalöv Marko Karjalainen Röstånga IS
Svalöv Jerry Nilsson Röstångagymnasterna
Svedala Sara Bergman Klågerupskolans IF
Svedala Ebba Hardenstedt Ståhl Svedala GIF
Svedala Marie Andreasson Svedala Tennisklubb
Tomelilla Anna Lindegren Tomelilla AIS
Tomelilla Cornelia Magnusson Lunnarps Bollklubb
Tomelilla Linda Svensson Tomelilla IF
Tomelilla Nina Hemgard Tomelilla Gymnastik Klubb
Tomelilla Anna Krondahl Andrarum-Brösarps skytteförening
Tomelilla Linda Leufstedt Spjutstorps IF
Tomelilla Roger Nilsson Tomelilla AIS
Tomelilla Anton Persson Tomelilla IF Handboll
Trelleborg Ellinor Åkerman Trelleborgs konståkningsklubb
Trelleborg Sebastian Green BK Starke
Trelleborg Marcel Bergstrand Palmstaden
Trelleborg Paul Malmgren Trelleborg Judo
Vellinge Elin Söderlund Kämpinge Gymnastikförening
Vellinge Malin Persson Gårdarike IBK
Vellinge Leif Wessel Skanörs Båtklubb
Ystad Pia Hermansson IK Pandora Fotbollsförening
Ystad Helena Severin YIF FF
Ystad Jonna Arvidsson Ystad Simsällskap
Ystad Helén Lennartsson Löderups skyttekår
Ystad Viktoria Luise Dewar Ystads Tennisklubb
Ystad Filip odenmar Ystad Rockets amerikanska fotboll
Ystad David Lembke Marsvinsholms IF
Ystad Patrik Ahrlin Ystad Golfklubb
Ystad Dexter McGowan GK Splitt
Ystad Ulf Mårtensson Ystads IF Handbollsförening
Åstorp Linn Mårtensson Söderåsens Dansklubb Blåa Skor
Åstorp Melinda Ek Åstorps Handbollsförening
Åstorp Dennis Persson Björnekulla brottarklubb
Ängelholm Sandra Andersson BK FH Engelholm
Ängelholm Sara Attermalm GK Engelholmsgymnasterna
Ängelholm Lukas Lindberg Engelholms bmx klubb
Ängelholm Robin Olovsson GK Engelholmsgymnasterna
Ängelholm Börje Jönsson Ausås Strövelstorps Skytteförening
Ängelholm Fredrik Ahlin Munka Ljungby IBK
Ängelholm Magnus Palmqvist Bushido Karate
Ängelholm Gustav Aurell Föreningen Bjärebygdens Hästcenter
Örkelljunga Henning Petersen SMK Örkelljunga
Örkelljunga Zacharias Fransson Örkelljunga Volleybollklubb
Östra Göinge Niclas Bengtsson Broby IF
Östra Göinge Fredrik Malmberg Allsten Göinge Handbollsklubb

Övriga artiklar i arkivet

Vårens ansökningsperiod är nu avslutad

Varje år delar Sparbanksstiftelsen 1826 ut bidrag till utveckling inom tidigare Sparbanken 1826 verksamhetsområde.

Läs mer

Nu presenterar vi höstens beviljade projektbidrag

Här kan du se höstens beviljade projektbidrag.

Läs mer

Den 1-31 mars har vi öppet för ansökningar

Den 1-31 mars har vi öppet för ansökningar

Läs mer

Mottagare idrottsledarstipendier 2016

Kommun Förnamn Efternamn Förening Bjuv Kenneth Persson Ekeby Brottarklubb Bjuv Jörgen Sonesson Söderåsens Golfklubb Bromölla Anders Malmquist Bromöllaortens simsällskap Burlöv Karem Tambo Bugeikan...

Läs mer

1-31 mars har vi öppet för ansökningar

Varje år delar Sparbanksstiftelsen 1826 ut bidrag till utveckling inom tidigare Sparbanken 1826 verksamhetsområde.

Läs mer

Nominera till Skånes Idrottsledarstipendier 2016

Läs mer